Μπροστινή ανάρτηση hyperpro

Μηχανολογικά θέματα της Africa Twin
Απάντηση
Markos
Been thanked: 6 times

Μπροστινή ανάρτηση hyperpro

Δημοσίευση από Markos »

Σήμερα το πρόγραμμα είχε αλλαγή μπροστινής ανάρτησης με hyperpro προοδευτικά ελατήρια και 15ρια λάδια που προτείνει η hyperpro και καινούριες φυσουνες progrip.Η μηχανή έγινε τρένο.Στο γυρισμό έψαχνα να βρω λακούβες για να πέσω μέσα επίτηδες.Τεραστια διαφορά σε φρενάρισμα ,στις στροφές και γενικά άλλαξε όλο το στήσιμο της μηχανής ..Η αληθεια είναι ότι έγινε λίγο κούτσουρο αλλά μόλις δουλευτούν  λίγο τα λάδια της μπουκάλας θα στρωσει.Ειναι μια αναβάθμιση που πιστεύω αξίζει τα λεφτά της με το παραπάνω.,Επίσης ορατή διάφορα βλέπεις και στις υψηλές ταχύτητες.Πχ με 140 δε κουνούσε το μπροστινό.Ενιωθες μια ασφάλεια.Ενω πριν ήταν βάρκα - Γιαλό

MysticS
Has thanked: 71 times
Been thanked: 100 times

Re: Μπροστινή ανάρτηση hyperpro

Δημοσίευση από MysticS »

Markos έγραψε:
Δευ Ιουν 22, 2020 4:21 pm
Σήμερα το πρόγραμμα είχε αλλαγή μπροστινής ανάρτησης με hyperpro προοδευτικά ελατήρια και 15ρια λάδια που προτείνει η hyperpro και καινούριες φυσουνες progrip.Η μηχανή έγινε τρένο.Στο γυρισμό έψαχνα να βρω λακούβες για να πέσω μέσα επίτηδες.Τεραστια διαφορά σε φρενάρισμα ,στις στροφές και γενικά άλλαξε όλο το στήσιμο της μηχανής ..Η αληθεια είναι ότι έγινε λίγο κούτσουρο αλλά μόλις δουλευτούν  λίγο τα λάδια της μπουκάλας θα στρωσει.Ειναι μια αναβάθμιση που πιστεύω αξίζει τα λεφτά της με το παραπάνω.,Επίσης ορατή διάφορα βλέπεις και στις υψηλές ταχύτητες.Πχ με 140 δε κουνούσε το μπροστινό.Ενιωθες μια ασφάλεια.Ενω πριν ήταν βάρκα - Γιαλό

Καλοφορετα Marko εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για τα συγκεκριμενα ελατηρια.

Markos
Been thanked: 6 times

Re: Μπροστινή ανάρτηση hyperpro

Δημοσίευση από Markos »

Ευχαριστω φιλε μου.Μετα απο μερες εχω να πω τα εξης.Σε ασφαλτο αψογα.Στο χωμα σε extreme off road οσο extreme μπορει να ειναι με τα 230 κιλα της η μηχανη δε κοπαναει σε λακουβες και δε τερματιζει η αναρτηση με τιποτα.Ειναι λιγο σκληρα ομως στο χωμα.Παντως ειναι γεγονος οτι μετα απο 2000χλμ που δουλευεται το λαδι η αναρτηση μαλακωνει λιγο.Εμενα αυτο ηταν το θεμα μου .Επειδη παω βουνο με τη μαμα ετυχε φορες που νομιζα θα διαλυθει ολο το μπροστινο απο τα κοπανισματα.Τωρα ολα οκ!

Απάντηση