Πρόβλημα "μπουκώνει"

Κουβέντα να γίνεται
Απάντηση
Κήρυκας
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Πρόβλημα "μπουκώνει"

Δημοσίευση από Κήρυκας »

Καλημέρα σας,
Θέλω τα φώτα σας σε ένα θέμα σοβαρό πιστεύω. Άρχισα να πηγαίνω στο χώμα και μου αρέσει πολύ. Το πρόβλημα είναι ότι το μηχανάκι δεν το δέχεται  :D:D
Ας πούμε το πρόβλημα λοιπόν όταν το έδαφος είναι αρκετά άσχημο, με πολλές αναταράξεις, η μηχανή μου ξερνάει αρκετή βενζίνη και μου μπουκώνει σε σημείο να σβήνει μόλις σταματάω και να θέλω κανένα δίλεπτο ώστε να ξανά πάρει κι αυτό με δυσκολία. Μόλις μου το έκανε στην αρχή απλά άνοιγα το γκάζι και πετούσε ένα μεγάλο σύννεφο καπνού μαύρο. Αλλά και πάλι για λίγο και πάλι τπτ....  Αυτά μου τα έκανε κι όταν ήμουν με τα γνήσια "αξεσουάρ¨ της , αλλά και τώρα που έχω βάλει μία εξάτμιση ελευθέρας κι φίλτρο K&Ν. 
Με τον μηχανικό μου αποφασίσαμε για αρχή να αλλάξουμε τρόμπα βενζίνης και να κάνουμε ένα ρύθμισμα στα καρμπιρατέρ, να καθαρίσουμε το ντεπόζιτο και βλέπουμε. 
Έχετε καμία γνώμη να μου πείτε τι άλλο μπορώ να κάνω ή ακόμα καλύτερα ποιο στοχευμένα αν ξέρουμε τι άλλο να δω....
Συγνώμη για το πρήξιμο και την έκθεση αλλά δεν μπορώ άλλο  :lol::lol::lol::lol:
Σας ευχαριστώ πολύ.

MysticS
Has thanked: 75 times
Been thanked: 118 times

Re: Πρόβλημα "μπουκώνει"

Δημοσίευση από MysticS »

Να κανεις ολα αυτα που αναφερεις αλλα να τσεκαρεται και το floter μεσα στα καρμπυρατερ.
Δες την φωτογραφια.
Υπαρχει περιπτωση να μην κλεινουν τα floter και κατα συνεπεια να υπαρχει το over-floatig και να σου μποκωνει,

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Κήρυκας
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Πρόβλημα "μπουκώνει"

Δημοσίευση από Κήρυκας »

MysticS έγραψε:
Τρί Αύγ 11, 2020 2:59 pm
Να κανεις ολα αυτα που αναφερεις αλλα να τσεκαρεται και το floter μεσα στα καρμπυρατερ.
Δες την φωτογραφια.
Υπαρχει περιπτωση να μην κλεινουν τα floter και κατα συνεπεια να υπαρχει το over-floatig και να σου μποκωνει,

Θα το δω μακάρι να έχει αποτελέσματα ! Ευχαριστώ!

Απάντηση